Jak wypełnić rubrykę „Przedmiot zamówienia” w ogłoszeniu o wyniku postępowania?
Pytanie: W ogłoszeniu o zmówieniu i SWZ wprowadziłam zapis: „Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, udzielenie dotychczasowemu wykonawcy, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług i robót budowlanych (tj. w zakresie określonym kodami CPV), do 50% wartości zamówienia podstawowego”. W związku z powyższym, jaką wartość należy wskazać w ogłoszeniu o wyniku postępowania w sekcji IV Przedmiot zamówienia w pkt 4.3 – Wartość zamówienia? Czy szacunkową wartość zamówienia bez VAT dla zamówienia podstawowego, czy wartość zamówienia podstawowego powiększoną o 50%?
Jak sprawdzić niekaralność członków zarządu wykonawcy mieszkających we Francji i Belgii?
Pytanie: W przetargu nieograniczonym ofertę złożył wykonawca, który ma siedzibę w Polsce i jest zarejestrowany w Polsce – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (w KRS). Jego prezes i dwaj członkowie zarządu mieszkają w Belgii, jeden w Francji. Jakie dokumenty powinni złożyć prezes i członkowie zarządu (art. 108 ust. 1 pkt 2) spółki z o.o. w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia określonych w 108 ust. 1 pkt 1 Pzp (KRK)? Czy może to być tylko informacja z polskiego rejestru KRK? Czy informacja z polskiego KRK powinna zawierać informację z systemu ECRIS czy jeszcze inne dokumenty? Dodam, że wykonawca w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp odnośnie do prezesa i członków zarządu mieszkających we Francji i Belgii złożył tylko informację z polskiego rejestru KRK, bez informacji z ECRIS.
Czy wolno zawrzeć umowę o zamówienie bez kompletnych oświadczeń z art. 56 us. 4 Pzp?
Pytanie: Czy kierownik zamawiającego może podpisać umowę po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, jeżeli nie wszystkie osoby złożyły oświadczenia z art. 56 ust. 4 ustawy Pzp (z powodu przebywania na urlopie wypoczynkowym)?
Czy podwykonawca może skorzystać z instytucji self-cleaning?
Pytanie: Czy podmiot udostępniający zasoby oraz podwykonawca, co do którego na mocy art. 462 ust. 5 ustawy Pzp zamawiający bada brak podstaw wykluczenia, może korzystać z samooczyszczenia (art. 110 ust. 2 ustawy Pzp)?
Czy karty podarunkowe dla pracowników na Wielkanoc i Boże Narodzenie należy sumować?
Pytanie: W kwietniu br. zamawiający przeznaczył dla swoich pracowników karty podarunkowe na święta. Całość wyniosła ok. 40.000 zł. Czy jeżeli na święta Bożego Narodzenia zamawiający również będzie chciał przekazać karty podarunkowe, to ich wartość należy sumować z kartami wielkanocnymi, czy potraktować je jako osobne/nieprzewidziane zamówienie?
Brak pełnych danych w ofercie – jak ją ocenić?
Pytanie: Zamawiający w formularzu ofertowym kolejno wpisał ilości podstawową i opcjonalną oraz razem (przykład 2 szt. ilość podstawowa; 2 szt. ilość opcja; razem 4 szt.) Wykonawca w złożonej ofercie podał cenę jednostkową, jednakże wartość oferty opiewa tylko na zamówienie podstawowe. Co należy zrobić z tak złożoną ofertą?
Zakup aut spalinowych i elektrycznych – reguły szacowania
Pytanie: Jako jednostka samorządu terytorialnego planujemy zakupić dwa samochody – jeden osobowy z silnikiem benzynowym, drugi w pełni elektryczny. Jak oszacować takie zamówienie – czy połączyć razem oba pojazdy? Czy mogę zorganizować dwa postępowania jako odrębne części? Czy powinnam oszacować wszystko razem i jednym zamówieniem dać możliwość składania ofert częściowych? Dodam, że mieszczę się w procedurze krajowej.
Wykonanie klimatyzacji centralnej – robota budowlana czy dostawa?
Pytanie: Czy wykonanie centralnej klimatyzacji należy traktować jako robotę budowlaną (kod CPV 45331220-4) i trzeba je opisać za pomocą PFU? Czy też stanowi ono dostawę z instalacją i opisem kierują zasady ogólne?
Usługa doręczenia elektronicznego a stosowanie Pzp – skrót opinii UZP
Usługa e-doręczenia realizowana do końca 2025 roku przez Pocztę Polską SA jest zwolniona od stosowania Prawa zamówień publicznych, jeśli zleca ją zamawiający publiczny. Przedstawiamy argumentację Urzędu Zamówień Publicznych w tej materii na podstawie opinii prawnej pt. „Zamówienia na publiczną usługę rejestrowanego doręczenia elektronicznego oraz publiczną usługę hybrydową”.
Ustawa o elektromobilności a obowiązki zamawiającego sektorowego
Pytanie: Zamawiający sektorowy prowadzi postępowanie na dostawę jednego specjalistycznego pojazdu do odbioru odpadów segregowanych. Jakie obowiązki w związku z ustawą z 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych ciążą na zamawiającym sektorowym? W okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2025 r. będzie to jedyny pojazd zakupiony w ramach postępowania prowadzonego na podstawie przepisów ustawy Pzp.
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- »
- ostatnia »