Czy zamawiający może odstąpić od wezwania wykonawcy do uzupełnienia dokumentów
Stosownie do art. 26 ust. 3 ustawy Pzp zamawiający wzywa wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów lub którzy złożyli wymagane przez zamawiającego oświadczenia i dokumenty zawierające błędy, do ich uzupełnienia bądź poprawienia w wyznaczonym terminie. Obowiązek ten dotyczy wszystkich dokumentów wskazanych w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, tj. oświadczeń lub dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Instytucja ta odnosi się zarówno do dokumentów potwierdzających spełnianie tzw. warunków „pozytywnych”, jak i tych dowodzących niespełniania warunków „negatywnych”.Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 28 stycznia 20120 r., sygn. akt KIO 73/20
Czy wnioski o wyjaśnienie SIWZ można składać tylko za pośrednictwem Portalu Zakupowego
Pytanie: Czy zamawiający w przypadku prowadzenia postępowania w trybie elektronicznym, za pośrednictwem platformy zakupowej może wymagać od wykonawców przesyłania korespondencji (zapytań) wyłącznie za pośrednictwem portalu zakupowego pod rygorem nierozpatrzenia zapytania? W przypadku dużego szpitala bywa to kłopotliwe, jeżeli zapytań jest około 200 i wpływają one zarówno na konta poczty elektronicznej, jak i na platformę. Istnieje wówczas konieczność sprawdzania, czy pytania z platformy od tego samego wykonawcy to te same, które wpłynęły na pocztę elektroniczną, zwłaszcza że kont poczty elektronicznej jest kilka. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to czy ewentualnie można sformułować coś w trybie zalecenia w SIWZ w celu uniknięcia trudności w kompletowaniu zapytań?
Czy w przypadku postępowania na usługi społeczne można złożyć ofertę w formie skanu
Pytanie: Czy w zamówieniu na usługi społeczne o wartości mniejszej niż 750.000 euro na podstawie art. 138o ustawy Pzp składanie ofert może się odbyć za pośrednictwem e-maila? Czy oferta może być złożona w formie skanu?
Czy w procedurze krajowej wykonawca może składać ofertę jedynie w formie elektronicznej
Pytanie: Czy w postępowaniu w trybie ustawy Pzp poniżej progów unijnych zamawiający może zdecydować o składaniu ofert: wyłącznie w formie elektronicznej, czy też powinien dopuścić składanie ofert w formie pisemnej, a także elektronicznej? W przypadku drugiego wariantu, w jakiej formie powinny być składane dokumenty na wezwanie zamawiającego? Czy jeżeli wykonawca mimo dopuszczenia składania ofert w formie elektronicznej złożył ofertę w formie pisemnej, to już wszystkie dokumenty muszą być składane w tej postaci, czy też zamawiający wzywając do złożenia dokumentów, powinien pozostawić wykonawcy wybór w formie złożenia dokumentów?
Czy można dokonać otwarcia ofert bez sesji on-line
Pytanie: Zamawiający prowadzi postępowanie poniżej progów unijnych. Czy dokonanie tradycyjnego jawnego otwarcia ofert (druga połowa kwietnia 2020 roku) bez sesji on-line stoi w sprzeczności z przepisami prawa?
Czy dokument potwierdzający testy wydajności komputerów podlega uzupełnieniu
Pytanie: Prowadzone jest zamówienie na dostawę komputerów stacjonarnych. Jak postąpić, w sytuacji gdy w SIWZ widniał zapis: "Oferta musi być sporządzona według wzoru formularza oferty stanowiącego załącznik do niniejszej SIWZ i powinna zawierać: Lp. Wymagany dokument 1 Wypełniony i podpisany formularz oferty – załącznik nr 1 do SIWZ oraz załączony do oferty plik FDR (BAPCo Full Disclosure Report) wygenerowany przez program SYSmark® 2014 dla testu przeprowadzonego na komputerze o konfiguracji identycznej jak oferowana". Złożono 10 ofert, z czego większość z nich nie zawierała testów wydajności jw. Czy zamawiający jest zobowiązany odrzucić oferty nieposiadające testów wydajności, czy mimo zapisu, że ma być złożony z ofertą, można wezwać do uzupełnienia dokumentu? Test wydajności miał potwierdzać wynik wskazany przez wykonawcę na formularzu oferty.
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3