Czy wzywać do uzupełnienia JEDZ w procedurze odwróconej, jeśli złożono go z ofertą?

Pytanie: Prowadzimy postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego z procedurą odwróconą (art. 139 Pzp). Wykonawca, który złożył najkorzystniejszą ofertę, załączył do niej prawidłowy JEDZ. Czy trzeba go po otwarciu ofert wezwać ponownie do złożenia JEDZ? Czy np. musimy wezwać go do potwierdzenia prawidłowości i aktualności JEDZ (w mojej ocenie art. 127 ust. 2 Pzp nie ma zastosowania do JEDZ). Proszę o wskazanie toku postępowania i podstawy prawnej.

Unieważnienie trybu z wolnej ręki a ogłoszenia na eNotices 2

Pytanie: Jakie ogłoszenie na eNotices 2 należy umieścić w przypadku unieważnienia procedury z wolnej ręki w procedurze unijnej?

Ogłoszenie ex ante na eNotices2 – podpowiedzi, jak je wypełnić

Pytanie:  Zamawiający w postępowaniu o udzielenie   zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki na dystrybucję energii elektrycznej (zamówienie podzielone na części) przygotowuje ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante w eNotices2. Czy na tym etapie należy uzupełnić dane dotyczące części „wyniki”? W poszczególnych wierszach tej części w nawiasach widnieje zapis (publikowane później). Czy informacje z tej sekcji wypełnia się w ogłoszeniu ex post?

Czy w ogłoszeniu o zamówieniu na eNotices2 trzeba dosłownie zacytować warunki udziału z SWZ?

Pytanie: Czy wypełniając ogłoszenie eNotices2 mam obowiązek opisać w tym ogłoszeniu warunki udziału w postępowaniu, czy też jest dopuszczalne wskazanie dokładnej jednostki redakcyjnej w SWZ, gdzie ten warunek jest opisany? Proszę o wskazanie podstawy prawnej, z której obowiązek lub zaniechanie opisu warunku podmiotowego występuje.

Certyfikacja wykonawców – założenia ustawowe, praktyczne rozwiązania

W Polityce zakupowej państwa na lata 2022–2025 przewidziano wprowadzenie tzw. certyfikacji wykonawców. Certyfikat dla podmiotu, który potwierdzałby jego wiarygodność na rynku zamówień publicznych i mógł być używany w wielu przetargach w całej Unii Europejskiej, ma w założeniu ułatwiać dostęp do zamówień publicznych przedsiębiorcom z sektora MŚP. Projekt ustawy został przygotowany przez poprzednią ekipę rządzącą, zatem trudno przewidzieć, jakie będą jego dalsze losy certyfikacji.