Jak poprawnie skrócić termin składania ofert?
Pytanie: Pytanie: W przetargu nieograniczonym, w związku z przedłużającą się oceną projektu związaną z możliwym otrzymaniem dofinansowania, składanie ofert przedłużono do końca czerwca bieżącego roku. W związku z informacją o uzyskaniu dofinansowania planujemy jak najszybciej dokonać otwarcia ofert. W związku z tym, czy możliwe jest skrócenie terminu składania ofert w momencie, kiedy był on już przedłużany? Chcemy przesunąć termin otwarcia z 30 czerwca na 20 czerwca.
Czy można zastrzec, aby wykonawca nie mógł powierzyć ani w całości, ani po części przedmiotu zamówienia podwykonawcom
Pytanie: Pytanie: Przygotowuję przetarg na usługę ochrony poniżej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8. Czy mogę zastrzec w siwz, żeby wykonawca nie mógł powierzyć ani w całości, ani po części przedmiotu zamówienia podwykonawcom? Chodzi mi o to, żeby nie mógł powierzyć podwykonawcom ani realizacji zamówienia w postaci przydzielonych ochraniarzy, ani powierzyć wykonawcom realizacji zamówienia w postaci grupy interwencyjnej.
Czy brak związania ofertą powoduje konieczność odrzucenia oferty
Spory na tle istoty terminu związania ofertą trwają nieustannie. Co więc zrobić z ofertą, której termin związania samoczynnie upłynął. Wydawać by się mogło, że kwestia ta została rozwiązana, jednak jak wskazuje omawiana uchwała, jest wręcz przeciwnie. Co więcej, brak akceptacji dla przyjętej ścieżki działania pochodzi ze strony kontrolerów z UZP. Sprawdź, jak bronić się w przypadku otrzymania tego rodzaju zarzutów i jakie postępowanie jest prawidłowe. Przytaczamy także wachlarz orzeczeń, które wzmocnią argumentację, jeżeli taka będzie potrzebna. Uchwała Krajowej Izby Odwoławczej z 4 kwietnia 2019 r., sygn. akt KIO/KU 24/19