Przy remoncie na jednym obiekcie trzeba zsumować wartość robót i materiałów
Pytanie: Pytanie: Na terenie skansenu są rozmieszczone różne obiekty wpisane do ewidencji eksponatów (np. chałupy, zagrody). Wymagają one prac remontowych np. wymiany trzciny na dachu lub gontu. Sami kupujemy materiał a następnie wykonujemy roboty we własnym zakresie. Czy należy sumować zakup materiałów i napraw? Czy każdy obiekt można potraktować oddzielnie?
Miasto nie może udzielić zamówienia publicznej przychodni lekarskiej bez stosowania ustawy Pzp
Pytanie: Pytanie: Urząd Miejski planuje przeprowadzić postępowanie na wspólne zamówienie świadczenia usług w zakresie badań lekarskich dla pracowników urzędu i jego jednostek organizacyjnych. Czy w takim przypadku można zawrzeć umowę z jednostką miasta (osobą prawną), czyli samodzielnym publicznym miejskim zakładem opieki zdrowotnej w trybie zamówienia in-house?
Kryteria wyboru nie mogą pozostawiać zamawiającym nieograniczonej swobody w ocenie ofert
W przypadku opisywania kryterium jakościowego zamawiający, wymagając pewnych parametrów, często chce docenić zaoferowanie parametrów wyższych i stopniowo w odpowiednich przedziałach przyznaje więcej punktów. Ważne jest to, aby przedziały te były kompletne, gdyż wykonawca, który wstrzeli się w drobny błąd, spowoduje konieczność unieważnienia postępowania. W takiej sytuacji przyznanie punktów zawsze będzie się wiązało z działaniem niezgodnym z ustawą Pzp.
Korzystając z prawa opcji, trzeba wskazać minimalny i maksymalny zakres zamówienia
Pytanie: Pytanie: Realizujemy zakup wyposażenia kwaterunkowego z prawem opcji w procedurze przetargu nieograniczonego. Proszę o wskazówki, jak dokonać takiego zamówienia.
KIO wskazuje, w jaki sposób wykonawcy mogą korzystać z zasobów innych podmiotów
Wiedza i doświadczenie mogą być czerpane zarówno w wyniku udostępnienia niematerialnych składników przedsiębiorstwa, jak i określonego personelu związanego z podmiotem udostępniającym omawiane zasoby. W drugim z wyróżnionych przypadków czynnik ludzki stanowi niejako nośnik udostępnionej wiedzy i doświadczenia.
Informacja banku o środkach na rachunku może mieć formę elektroniczną
Pytanie: Pytanie: Na potwierdzenie posiadania odpowiedniej zdolności finansowej żądałam w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (dalej: siwz) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca ma rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków lub zdolność kredytową. Czy wyciąg z konta wygenerowany elektronicznie z systemu bankowego i podpisany za zgodność z oryginałem przez wykonawcę spełnia opisany wymóg?